Практика залучення фінансування енергоефективних проектів від міжнародних фінансових установ

Дніпропетровською торгово-промисловою палатою за ініціативи Дніпропетровської обласної ради в рамках реалізації проекту «Зелена палата. Ініціатива сталого розвитку», за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яка виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ GmbH за дорученням Уряду Німеччини, проведено семінар, присвячений питанням залучення фінансування енергоефективних проектів від міжнародних фінансових установ, а також практиці запровадження енергозаощадливих проектів територіальними громадами за підтримки міжнародних фінансових організацій та донорів.

Більше 50 голів сільських рад, провідних фахівців об’єднаних територіальних громад та комунальних закладів, провайдерів зелених послуг завітали на цю зустріч аби ознайомитися з практикою, яка є передумовою для залучення коштів для впровадження енергозаощадливих проектів громад.

Семінар, що відбувся в приміщенні регіональної торгово-промислової палати, відкрив заступник голови Дніпропетровської обласної ради Володимир Тюрін. В своєму вітанні до учасників засідання Володимир Тюрін наголосив на важливості переймання кращого досвіду та реалізації можливостей залучення коштів для реалізації проектів громад на території області.

Віце-президент, начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків Дніпропетровської торгово-промислової палати Сергій Кучерявенко в черговий раз наголосив на існуючих можливостях, якими представники бізнесу та бюджетних установ можуть користуватися в рамках роботи експертів Комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської ТПП, доступних якісних сервісів із проведення енергоаудитів, екоконсалтингу, побудови систем енергоменеджменту, профільної підготовки фахівців за іншими напрямками зелених послуг.

Катерина Шишка та Ігор Комков, енергоаудитори з великим досвідом співпраці із багатьма замовниками проектів в Україні та фінансовими організаціями, детально окреслили послідовність та перелічили складові проведення робіт щодо реалізації місцевими громадами енергоефективних проектів, стандартів розробки ТЕО та нюансів взаємодії з найбільш активними МФО, що працюють в Україні в цьому напрямку.

Окрім можливості підвищувати свої знання, провайдери зелених послуг та підприємства Дніпропетровщини мають можливість користуватися послугами мобільної лабораторії для проведення енергоаудитів промислових об'єктів та будівель, яка надана Дніпропетровській ТПП Програмою сприяння зеленій модернізації української економіки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) ГмбХ за підтримки Уряду Німеччини. Детальніше: http://cci.dp.ua/news-reader-ru/items/obladnannja-dlja-provedennja-energoauditiv-promislovix-ta-infrastrukturnix-objektiv-budivel-i-sporud.html.

Назад