Від проекту до ефекту

Дніпропетровська торгово-промислова палата спільно з обласною владою, Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та за підтримки Генерального консульства Німеччини у Донецьку, яке тимчасово базується у Дніпропетровську, організувала п’ятиденний семінар з питань екології і енергоефективності.

Співпраця з GIZ стала свого роду відкриттям для регіону, адже спектр втілюваних ним проектів вражає. Сьогодні в рамках укладеного меморандуму між цією організацією та ДТПП реалізується програма сприяння зеленій модернізації української економіки. Її мета – надати глибокі знання і нові інструменти екологічного розвитку всього господарського комплексу Дніпропетровщини, підтримати прагнення виробничників до реформ у сфері екологічної модернізації економіки, підвищення енерго- і ресурсоефективності для зменшення залежності від імпорту енергії, а також для створення в області ринку затребуваних консалтингових послуг з питань екології.

Обмін думками, тренінги, семінари, практичні майстер-класи – важливий елемент проекту. Нещодавно в Дніпропетровську відбувся Всеукраїнський форум «Зелена економіка та енергоефективність» – результат спільних зусиль облради, ДТПП і GIZ. Продовженням цієї роботи є навчальний блок, який проходитиме на базі регіональної палати у два етапи.

Перший семінар «Огляд досвіду надання зелених консалтингових й інформаційних послуг ТПП регіону Південний Верхній Рейн (ФРН) і підвищення професійної кваліфікації експертів для реалізації програми сприяння зеленій модернізації української економіки» вже відбувся. У його відкритті взяли участь перший віце-президент ДТПП Ніна Алехнович, генеральний консул Німеччини Вольфганг Мьоссінгер, експерт GIZ Ганс Діче.

 

Лектори – керівник відділу «Інновації і навколишнє середовище» і консультант з питань енерго- та ресурсоефективності торгово-промислової палати регіону Південний Верхній Рейн Вернер Райф і Андре Ольвейра – обрані не випадково. Саме їхня палата має широкий спектр послуг, партнерів, клієнтів у сфері вирішення проблем екології і природокористування та є лідером серед ТПП Німеччини з впровадження екологічного консалтингу.

Тож протягом п’яти днів експерти з Німеччини спілкувалися з фахівцями українських торгово-промислових палат і представниками консалтингових компаній області, викладали основні вимоги європейського екологічного законодавства; пояснювали питання управління відходами та міськими шумами, охорони навколишнього середовища, водних ресурсів, атмосфери, захисту клімату тощо.

Другий етап навчання стартує вже за кілька місяців.

***

У рамках семінару проведено прес-конференцію, яка була присвячена підбиттю проміжних результатів програми сприяння зеленій модернізації української економіки.

Учасники:

  • Віталій Жмуренко, президент Дніпропетровської торгово-промислової палати;
  • Вольфганг Мьоссінгер, Генеральний консул Німеччини в Донецьку.

Віталій Жмуренко:

– Ділові відносини Дніпропетровської торгово-промислової палати з аналогічними структурами Німеччини завжди відзначалися динамізмом. Демонструє позитивні результати і робота в рамках укладених договорів між ДТПП і Магдебурзькою, Лейпцігською та Потсдамською ТПП. Сподіваюсь, у найближчому майбутньому до цієї трійки додасться ще одна угода з палатою регіону Південний Верхній Рейн.

У лютому 2014 року в особі Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) палата знайшла ще одного надійного союзника. Підписавши меморандум про партнерство та заручившись підтримкою обласної влади, Генерального консульства Німеччини, ми просуваємо у регіоні програму сприяння зеленій модернізації української економіки.

Проект знаходиться в активній фазі, але про деякі результати можна говорити вже сьогодні. Визначений діалоговий майданчик – Дніпропетровська торгово-промислова палата, – мета якої не просто зробити свій внесок у пожвавлення ринку зелених послуг, але й інтегрувати екологічний консалтинг у своє сервісне портфоліо. На базі ДТПП в якості консультанта програми працює експерт GIZ Ганс Діче. Складено операційний план з детальним розподілом обов’язків учасників проекту на весь час його дії. Відібрано потенційних партнерів (провайдерів бізнес-послуг) і професійних лекторів для проведення заходів з підвищення кваліфікації учасників.

Зараз стартував навчальний блок. І саме він стане показником ефективності втілюваної програми.

Окрема подяка за підтримку генеральному консульству Німеччини.

Вольфганг Мьоссінгер:

– Дніпропетровський регіон був обраний для впровадження програми сприяння зеленій модернізації української економіки. І це, на мою думку, вдалий вибір.

Мені випала велика честь відкривати семінар з енергоефективності у регіональній торгово-промисловій палаті. Тут добре розуміють, що визначена тема є дуже важливою для економічної незалежності України. Українці прагнуть зробити щось у цьому напрямку, але, на жаль, не знають, у який спосіб. Програма покликана вказати правильний шлях, допомогти підприємствам, які надають екологічні консалтингові сервіси, підігріти ринок зелених послуг.

Я задоволений, що в особі Дніпропетровської торгово-промислової палати німецька сторона і зокрема Генеральне консульство Німеччини знайшло досвідченого партнера для співробітництва. Особливо радує той факт, що ДТПП вирішила налагодити взаємодію з торгово-промисловою палатою мого рідного міста – Фрайбурга.

Я вдячний Віталію Жмуренку за відмінну кооперацію. І за те, що палата запросила працювати на своїй базі німецького експерта – Ганса Діче, який є регіональним консультантом проекту.

 

 

Назад